Reina Saldırısı Anı – Video izle

Reina Saldırısı Anı - Video izle

Reina Saldırısı Anı – Video izle

Yeni yıla girerken hepimizin hem kendimiz hemde ülkemiz, insanlarımız için iyi dilekleri vardı. Yeni yılda terör belasından belki kurtuluruz, gündemimiz dostluk ve kardeşlik olur derken alçak bir saldırı daha yapıldı. Ortaköyde bulunan meşhur eğlence mekanı olan Reina, dün gece 01:15 saati sularında silahlı 2 teröristin saldırısına uğradı. Son bilgilere göre 39 ölü 65’te yaralımız var. 1 polisimiz bu alçak saldırı sırasında şehit olurken canını kaybedenler hep siviller oldu. Buda terörün sadece polisi, askeri değil tüm halkı, ırkı, milleti tehdit ettiğini gösteriyor. Hayatını kaybedenlerin 15’i yabancı uyruklu turist olup yılbaşı eğlencesini İstanbul’da yapmak isteyen vatandaşlar olduğu belirtildi.

Reina Saldırı Anı

Saldırı anında içeride 600-800 arası vatandaşın olduğu tahmin ediliyor. Teröristlerin noel baba kıyafeti giydiği, içeri girerken ise silahlarını çıkararak girişte ki kahraman polisimizi şehit ettikleri ve sonra içeriyi taradıkları görgü tanıklarının ifadesi oldu.

Saldırıda hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Fatih Çakmak ile ilgili çok hazin birşey netlik kazandı. Oda 10 Aralık’ta Beşiktaş’ta gerçekleşen bombalı saldırıdan canlı kurtulup yine başka bir terör saldırısında hayatını kaybetmesi oldu. Reina saldırı anı videosu için provoke etmek isteyenler olabiliyor, bu yüzden devlet büyüklerinin de belirttiği gibi bu videoları paylaşmayacağız, ortak olmayacağız. Sadece giriş kısmını paylaştık.

Reina Saldırısı Nasıl Oldu?

Saldırı sırasında içeride olan bir görgü tanığının ifadeleri yürekleri burktu. Vatandaşımız eğlence sırasında birden ateş seslerinin yükseldiğini, eşinin kendi üstüne atlayarak onu dizginlemeye çalışırken 3 yerinden vurulduğunu ağlayarak anlattı, hepimizin yüreğini burktu. İçerde oluşan izdiham ise bir ömür akıllardan çıkmayacak türden.

Reina Saldırısı Bekleniyor muydu?

Mekan sahibi olan Mehmet Koçarslan’ın sosyal medya üzerinden verdiği mesaj şöyle idi; “Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. Göz göre göre bu saldırı meydana geldi” sonrasında tepkiler ve paylaşımlar gelince bu sözlerinin çarpıtıldığının altını çizerek şöyle söyledi; “Amerikan istihbaratı bana bilgi vermedi. 29 Ekim’de gazetelere, televizyonlara yansıyan ve kendi vatandaşlarına yönelik yaptıkları uyarıyı anlatmaya çalıştım” dedi.

Bakan Süleyman Soylu ise saldırıdan önce güvenlik güçlerinin orada ve çevresinde bulunduğunu ve denetleme yaptığını belirtti.

Reina Saldırısını Kim Yaptı, Kim Üstlendi?

Bu konuyla ilgili bir bilgi henüz ulaşmadı. Ama Cumhurbaşkanımızın dediği gibi adı ne olursa olsun tüm terör örgütlerine karşı milli seferberlik ve Yenikapı ruhunu kaybetmeyelim. 2 Ocak itibari ile saldırıyı DEAŞ üstlendi, bunu Suriye’de ki TSK’nın ağır darbelerine bir cevap olduğu anlamına gelen bir mesaj ile duyurdular.

Saldırıyı yapan teröristin fotoğrafı tüm medya ile paylaşıldı. Olur da görürseniz ihbar da bulunun!

reina_saldirisini_yapan_terorist_video

Gelişmelerden haberdar edeceğiz.

Kaynak: Hürriyet.

Üye OlŞifremi Unuttum

Yazılarımız Koruma Altında